Velké focení a natáčení výčepů Lindr

16.06.2020
Velké focení a natáčení výčepů Lindr

Velké focení a natáčení výčepů Lindr ukázalo, jaké jsou naše možnosti a co dokážeme pro kvalitu výstupů a spokojenost zákazníka udělat.

Realizace této zakázky byla bezpochyby jednou z největších a nejnáročnějších. Pro mnohé fotografy by bylo nadlidským výkonem nafotit produktové fotografie, 360° produktové fotografie a videá těchto produktů bez odlesků. Výčepní zařízení jsou totiž extrémně lesklá a v podstatě se jedná o zrcadla, která odráží celý interér ateliéru.

Focení těchto předmětů pro nás bylo velkou výzvou. Fotografa naučilo jak být trpělivý a disciplinovaný. Místami přestával mít rád pivo, ale láska k němu přece jenom zvítězila. Na určitou dobu ale vyměnil točené pivo za lahvové. :)

Samotná manipulace s výčepy byla mnohdy fyzicky velmi náročná. Na produktech byly vidět veškeré otisky prstů a komplikovaně se čistily. Proto se s produkty manipulovalo pouze v rukavicích. Při focení a natáčení bylo použito cca 100 párů rukavic.

Mnohdy zabralo více času sestavení a připravení produktů nežli samotné focení. Některé produkty navíc vážily cca až 60 Kg. Náš fotograf si v ateliétu sestavil kladku pro ulehčení práce a civilní oblečení na čas vyměnil za monterky.

Produktové fotografie

V rámci této zakázky bylo foceno 120 produktů. Bylo pořízeno cca 10 GB zdrojových dat a odevzdáno 400 produktových fotografií včetně kompletní postprodukční retuše.

Lindr produktová fotografie před a po úpravě

360° produktové fotografie

Při realizaci 360° produktových fotografií se náš fotograf taky pořádně nachodil. Každá 360ka se skládala ze čtyř a ty se následně spojovaly při postprodukci. Kvůli eliminaci odesků fotograf při focení chodil okolo produktu s odraznou deskou.

Celkem bylo odevzdáno cca 120 360° produktových fotografií

360° produktová fotografie Lindr

Produktová videa

Celkem bylo natočeno 2,9 TB zdrojových dat a 573 minut záběrů. Pro 5 produktových videí bylo vybráno 1,77 TB dat. Celkový proces natáčení trval cca 112 hodin. 

 

 

 

Jsme jedničkou v ČR ve svém oboru,
zastřešujeme komplexní řešení

Zvládneme nafotit širokou škálu produktů od malého prstýnku po velká vozidla.

Chci se sejít

Kristína Polakovičová
manager firmy