Focení kol v 360°

06.09.2018 | 360° fotografie
Focení kol v 360°

Jako jediní v ČR a na Slovensku fotíme kola v 360° provedení přímo u zákazníka – TOTEM/KELLYS

Focení kol v 360°

360° fotografie je v tuhle dobu fenomén a plno lidí to má za drahou a logisticky náročnou službu, kdy je třeba produkty chtě nechtě vždy dopravit do ateliéru toho či onoho fotografa. Jsou výjimky v podobě focení menších produktů typu šperky, hračky nebo elektroniky, kdy za Vámi fotograf dojede s malým boxem. V tomto případě je ale ekonomičtější produkty poslat poštou nebo paletou a máte vystaráno – i když mnoho fotografů nemá třeba tu paletu jak vyložit a hlavně ani kam dát =D Co ale dělat pokud máte velké produkty tipu horská kola nebo dokonce tříkolky nebo lehokola, která jsou jak velká, tak i těžká?  Co když chcete motorku? Auto?  - to už předbíhám že? =)

V „kolařském“ odvětví jsou perfekcionisti, kteří řeší pro nás normální smrtelníky detaily tipu výška sedátka (v milimetrech), ventilky (jejich polohu), výšku řídítek, úhel řídítek, úhel šlapátek, nastavení šlapátek, nastavení kabelů,… to je tedy další „problém“ pro focení. Proto se většina focení klasických produktových fotografií realizuje přímo u zákazníka za jeho dohledu a hlavně s tím bonusem, že si kola sám chystá = nehrozí reklamace přefocení. Co ale dělat pokud chceme 360° produktovou fotografii pro kola? Dojet k fotografovi se stovkou kol a řešit naskladnění? Ubytování pro zákazníka aby byl u focení? No my to vyřešili po svém = vyrobili jsme si mobilní konstrukci přímo na focení kol a máme tedy možnost dojet k zákazníkovi a krom klasických fotografií můžeme nafotit i 360° fotografie. Je v tom nějaký háček? Samozřejmě krom „jízdného“ a případně ubytování pro naše kolegy (pokud se fotí několik dnů v kuse) v tom není žádné navýšení nebo schovaný čertík =)

Nějaká fakta k mobilnímu focení:

 • 360° produktová fotografie – denně nafotíme 15 – 25 kol
 • Produktová fotografie s detaily – denně nafotíme 20 – 35 kol
 • Tyto komplexní služby umíme u zákazníka pouze my (co se týče ČR/SK a možná celé střední Evropy)
 • Ceny jsou stejné jako pro focení u nás v ateliéru =)
 • Kvalita je také na stejné úrovni a výsledný dojem je možná o chlup lepší, protože jste celou dobu u focení a ladíte „detaily“ za pochodu s námi.
 • Nejsme omezení vzdáleností (nejdál jsme fotili na Slovensku a ve středních Čechách)
 • Není třeba velkých prostorů (rozměry vypsat)
 • Stačí nám jedna přípojka (elektřina) a Váš kolega co nám bude chystat kola a udávat tempo =)
 • Kompletní vybavení přivezeme s sebou a nemusíte se tedy starat o dodatečná světla, pozadí atd.
 • Stále se jedná o raritu, takže po čas focení vše dokumentujeme – rádi si s Vámi uděláme selfie =)
 • Pokud máme k dispozici internet / wifi, tak postprodukce (retušování fotografií) probíhá souběžně s focením (fotografie se posílají na „základnu“, kde se zbytek kolegů stará o došlé fotografie)
 • S předchozím bodem se pojí fakt, že na fotografie nečekáte týdny ale dny.
 • Máme tři specializované týmy – fotografové, grafici (ořez, průhledné pozadí) a o finální postprodukci se stará třetí tým (kontrola barev, retuš nedostatků, kombinace fotografií, 360° fotografie)
 • Fotíme od nevidím do nevidím a tedy do doby než to Váš zaměstnanec „vzdá“ :D

Jak výsledek z takového focení vypadá v praxi? Můžete mrknout třeba zde: kellys odkaz

Zaujal Vás tento malý úvodní článeček, ale stále nevíte? Pošlete nám kolo na adresu a my Vám ho zdarma nafotíme (nezávazně) a pak Vám vše předáme. Vy si to otestujete na eshopu, na facebooku a uvidíte, zda to má pro Vás smysl =) Víte navíc, že snímky z 360° fotografie lze použít i zvlášť jako produktové fotografie? Nebo že lze ze snímků vytvořit GIF a ten vložit jako animaci na facebook? Mmm…tak o tom zase příště.

Děkuji za přečtení a případné sdílení nebo ten „lajk“ =)

Lukáš a AtelierMosnov.cz

Jsme jedničkou v ČR ve svém oboru,
zastřešujeme komplexní řešení

Zvládneme nafotit širokou škálu produktů od malého prstýnku po velká vozidla.

Chci se sejít

Kristína Polakovičová
manager firmy